IMG 20160427 0003 550x403

       Розпочалася історія нашого дошкільного закладу з 25  березня 1975 року. Саме в цей день, на вулиці Парижської комуни, № 21, ясла-садок «Пролісок» гостинно відчинив двері першим вихованцям. Зустрічала  їх молода енергійна завідуюча  – Пашкевич  Зіна Дмитрівна. Назвали дошкільний заклад  «Пролісок», тому, що саме в цей час з’являються і перші весняні квіти – проліски. На протязі шести років Зіна Дмитрівна очолювала  дошкільний заклад, і в плідній співпраці з командою однодумців, працівників закладу, робила наш садочок найкращим. Вона сприяла розбудові дошкільного закладу, спільно з  колективом облаштовувала територію та приміщення дошкільного закладу, започаткувала основу для його подальшого функціонування.

 2345678       На час відкриття ясла-садок «Пролісок» був структурним підрозділом Обухівського радгоспу –комбінату «Петровський». Побудований за типовим проектом на 140 місць,  дитячий ясла-садок мав 9 вікових груп, з яких три займали діти раннього віку і шість  – дошкільнята. На посадах працювали люди за покликанням душі, які любили дітей. З кожним роком дитячий заклад розквітав.

       В 1976 році дошкільний заклад очолила  Денисюк Галина Сафронівна, яка працювала на посаді до 1995 року.  Під керівництвом завідуючої колектив проявляв свою творчість, талант,  спрямовуючи всі сили  до перемоги. Проводилися цікаві форми роботи з педагогами: спортивні змагання, конкурси, круглі столи, конференції тощо.

        Василь Сухомлинський вважав, що педагог ніколи не повинен спинятися на досягненому, бо якщо немає руху вперед, то неминуче  починається відставання, і тому так важливо, знаходити щось нове та цікаве у роботі з дітьми. 

 З початку заснування дошкільного закладу і по даний час на посаді старшої медичної сестри працює Кріпчак Ольга Іванівна. За час  своєї багаторічної праці показала себе знаючим, відповідальним фахівцем, її головною турботою була щоденне піклування про створення належних умов для благополуччя, безпечного перебування дітей в ДНЗ та охорона здоров'я вихованців. Крім неї, ветеранами праці являються: Коваленко Наталя Романівна- кухар, яка готує дошкільнятам смачні страви;  Солодовнік Євдокія Михайлівна, яка працювала помічником вихователя, а  по теперішній час працює машиністом по пранню білизни і саме завдяки їй маємо чисті рушнички та постільну білизну.  

       Боровик  Валентина Іванівна працює у нас з 1979 р. на посаді вихователя ясельної групи. За час своєї роботи показала себе чуйним, терплячим педагогом, Валентина Іванівна сприяла полегшенню процесу адаптації дітей до умов ДНЗ та формуванню у дітей культурно-гігієнічних навичок та умінь по самообслуговуванню. Сидоренко Катерина Володимирівна працює помічником вихователя з 1977року. Катерина Володимирівна є справжній помічник вихователя, як то кажуть, з великої літери. Вона підтримує належні санітарно-гігієнічні умови в групі, допомагає вихователям в облаштуванні розвиваючого середовища та в проведенні навчально-виховної роботи з дітьми. 

       З 1976 року по 1994 рік на посаді вихователя в нашому дошкільному закладі працювала Любиченко Наталя Василівна. На даний час Наталя Василівна не може працювати за станом здоров’я, але свою любов до малюків виражає в творчості – вона дитяча поетеса і ми деякі з її віршів поклали на музику.

       IMG 3981 500x336З того часу трапилось багато змін в нашому дошкільному закладі, багато людей працювало для його розвитку та благополуччя вихованців, але незмінною залишається мета закладу –виховання гуманної, самостійної, творчої, здатної до самореалізації особистості.

       З 1995 року і по даний час завідувачем дошкільного закладу працює Бобкова Надія Григорівна.

       Наприкінці 90-х років у зв’язку зі зменшенням народжуваності у місті, зменшилась і кількість груп в дошкільному закладі. У вивільнених приміщеннях задля всебічного розвитку вихованців обладнали  кімнату казок, спортивний зал., українську світлицю, ізостудію, кабінет логопеда. 

       На підставі рішення Обухівської  міської ради від 27.01.1998 року дошкільний заклад було передано на баланс міської ради і він став  комунальною власністю Обухівської міської ради... в’язку зі зменшенням народжуваності у місті, зменшилась і кількість груп в дошкільному закладі. У вивільнених приміщеннях задля всебічного розвитку вихованців обладнали  кімнату казок, спортивний зал., українську світлицю, ізостудію, кабінет логопеда. 

       Садок розрахований на 6 груп загального розвитку: дві групи для дітей раннього віку та чотири для дітей дошкільного віку. Робота закладу направлена на виховання гармонійно розвиненої дитини, створення сприятливої атмосфери, в якій розкриваються здібності маленьких обухівчан..

       В ДНЗ створено гарні умови для всебічного розвитку та виховання дошкільнят: затишні та естетично оформлені сучасними меблями групові та спальні приміщення,  створено предметно-розвивальне середовище, є чудова музична зала, яка естетично оформлена, оснащена сучасними технічними засобами: музичні центри, телевізори, мультимедійна установка, створені всі необхідні умови для забезпечення оптимального рухового режиму: спортивна зала,  спортивний та ігрові майданчики, обладнанні всім необхідним  інвентарем. Увесь режим дитячого закладу – це певна система, в якій кожен фрагмент життя малят спрямований на зміцнення їх здоров’я.

       Дошкільний заклад працює за 10,5 годинним режимом роботи при 5-ти денному робочому тижні.

       Якісний склад педагогів дошкільного закладу складає 18 осіб. Спільна та злагоджена робота всього колективу дає змогу вирішувати проблеми, які виникають у повсякденній роботі, а головне те, що весь колектив прагне виховати підростаюче покоління здоровим, бадьорим та компетентним для подальшого життя. Педагогічний колектив  налаштований на працю в режимі розвитку, відновлення, впровадження інновацій. Бо немає у нас нічого дорожчого за дитину, і немає більш важливої справи на Землі, ніж виростити Людину! Здорову, розумну, добру і щасливу!

       Педагоги дошкільного закладу впроваджують в практику ефективні навчально – методичні системи, застосовують нетрадиційні підходи до роботи з батьками, впроваджують інноваційні форми навчально – виховної роботи, реалізують різноманітні проекти та авторські програми. 

       З 2001 року дошкільний заклад активно впроваджує в практику роботи елементи методики Марії Монтессорі і являється опорним закладом по даному питанню. 

       В 2014-2015 навчальному році ми почали готувати дошкільнят до навчання в школі за експериментальною програмою «Інтелект України». Результатами даної роботи задоволені і ми.  і вчителі школи, в яку переходять для навчання наші випускники..

       Трудиться колектив дошкільного закладу з повною віддачею, умінням, любов’ю. Більше 1700 вихованців підготував і випустив для подальшого навчання в школі дошкільний заклад.