Міністерство освіти і науки України

Управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Пролісок»

Конспект музичного заняття «Подарунки красуні Зими»

(старший дошкільний вік)

Музичний керівник Біркіна С. І.

- 2021 -

Мета:

  • Розвивати відчуття ритму, координацію рухів;
  • Вчити дітей розпізнавати музичні твори за регістрами: високий, середній низький;
  • Збагачувати емоційний досвід дітей новими музичними враженнями, викликати емоційний відгук на музичні твори;
  • Підтримувати позитивний настрій від спілкування та злагоджених рухів з однолітками;
  • Удосконалювати вокально-хорові навички, стимулювати розвиток мовлення при співі;
  • Продовжувати розвивати слухову увагу, відчуття темпу, ритму;
  • Розвивати творчу уяву;
  • Розвивати цілісно музичність дітей через об’єднання різних відчуттів: зорових, слухових, тактильних, рухових в процесі музикування;
  • Активізувати пасивних, сором’язливих дітей;
  • Виховувати позитивне ставлення до музики.

Обладнання: 

  • білі шарфи по два на дитину,
  • надувні кульки на кожну дитину,
  • кольорові стаканчики по два на дитину,
  • фіолетова тканина на кожну дитину,
  • мультимедійний екран,
  • ноутбук,
  • синтезатор.
  • магнітна дошка

Музичний матеріал:

  1. Мультимедійна вправа «Марш і регістри»( власна мультимедійна розробка)
  2. Музичне вітання «Добрий день»
  3. Антоніо Вівальді «Зима. Грудень. Сильний вітер»
  4. Розспівка «Мажорна кулька»
  5. Піня «Новий рік» А.Пряжніков , Л.Ратич (власна мультимедійна розробка)
  6. МДГ Відгадай звуки зими»
  7. Рухлива музична гра «У оленя є свій дім»
  8. Гра на ДМІ «Веселі стаканчики»
  9. Танець «До-ре-мі»
  10. Релаксаційна вправа з тканиною.

Організаційний момент:

Сім сніжинок-ноток із підказками.

 

Вид музичної їіяльності

Репертуар

Завдання

музичного виховання

Інноваційна технологія

1.Вправи

«Марш і регістри»

рухлива вправа

-          розрізняти звукові регістри: високий середній низький;

-          показувати зміну регістра відповідними рухами;

-          називати марш;

Використання ІКТ

Активна музикотерапія з використанням музично-ритмічних вправ.

2.Музичне вітання

-          підготовка голосових зв’язок до співу, розвиток звуковисотного і ритмічнго слуху

Валеологічні співаночки-привітання

3. Активне слухання музики

«Зима» А.Вівальді

-          заохотити дітей сприймати музику

-          розвивати пластичну творчість. координацію рухів. відчуття ритму.

-          познайомити із кращими музичними творами світової спадщини.

Ритмопластика

Використання ІКТ

4.Розспівки

«Мажорна кулька»

-          підготовка голосових зв’язок до співу

-          розвиток звуковисотного і ритмічний слуху

-          розвиток загальної моторики та орієнтування в просторі

Логоритміка

5.Спів

Пісня «Новий рік» А.Пряжніков , Л.Ратич

-          спростити процес           запам'ятовування,

-          розвинути асоціативне мислення і уяву, -

-          підвищити уважність. - збагачення словникового запасу та формування зв'язного мовлення.

-          розвивати ритмічний слух

Мнемотехніка

Ритмічна вправа

Використання ІКТ

6. МДГ

Відгадай звуки зими

-          збагачувати емоційний досвід дітей новими музичними враженнями

-          розвивати музичний слух

-           

Використання ІКТ

7. Музична гра

У оленя є свій дім

-          активізувати пасивних, сором’язливих дітей;

-          - розвивати відчуття ритму, координацію рухів

-           

Логоритміка

8. Гра на ДМІ

Веселі стаканчики

-          - розвивати цілісно музичність дітей через об’єднання різних відчуттів: зорових, слухових, тактильних, рухових в процесі музикування

-           

Метод Жака-Далькроза,

Техніка body percussion..

9.Танці

До-ре-мі

-          підтримувати позитивний настрій від спілкування та злагоджених рухів з однолітками

-          розвивати відчуття ритму, координацію рухів

-           

Комунікативний танок

Активна музикотерапія

10. Релаксація

Релаксаційна вправа з тканиною

-          виховувати позитивне ставлення до музики.

-          розвивати творчу уяву;

Кольоротерапія

Ритмопластика

Елементи музикотерапії

Музичне прощання

«До побачення»

-          підтримувати позитивний настрій від спілкування з музичним мистецтвом

 

Хід заняття

*Діти заходять до зали, виконують вправу*

  1. Вправа «Марш і регістри» - три різних марші в різних регістрах (мультимедійна вправа)

 

Музичний керівник:

Добрий день,діти! Сьогодні до нас на музичне заняття завітали гості. Давайте з ними привітаємось.

  1. Музичне привітання «Добрий день»

 

Музичний керівник:

            Діти, сьогодні я зайшла в музичну залу, і знайшла ось такі сніжинки. Хтось їх розкидав по всій залі. Одна була на комп’ютері, друга – на килимку, третя – на синтезаторі, а четверту знайшла аж на полиці шафи. Допоможіть порахувати, скільки ж їх? Що це може означати? Ці сніжинки щось мені нагадують, тільки не можу згадати що. (відповіді дітей) Так вони схожі на ноти. Давайте розмістимо їх по порядку і назвемо. (Діти виконують завдання).

Перша сніжинка – дає нам підказку, тут зображення балерини у сніжно білому вбранні. Що це може означати? Що ви пригадуєте, коли бачите цю картинку? (Відповіді дітей). – Як називається музичний твір? Хто композитор(? (відповіді дітей). І хоча в нас за вікном ще не випав сніг, але ми зараз з вами уявимо, що ми маленькі легкі сніжинки і під музику. Покажемо свій зимовий балет.

3.Активне слухання музики Вівальді «Зима. Грудень. Сильний вітер» - пластично-рухова імпровізація (з використанням мультимедіа)

           

Музичний керівник:

Друга сніжинка – повітряна кулька. Що хоче підказати нам сніжинка цим зображенням? (відповіді дітей) Молодці, правильно відгадали. А кульки допоможуть підготувати наші голоси до співу.

 

4.Вправа розспівка «Мажорна кулька»

 

Музичний керівник: наші голосочки розігрілися і можуть далі працювати. Давайте поглянемо на третю сніжинку. Цікаво, що там?

Третя сніжинка – тут малюнок з тигренятком і якісь цифри, що це може означати? (відповіді дітей).

  1. Спів Новорічний хоровод – мнемотехніка + ритмічна вправа

 

Музичний керівник: Чудово.

Четверта сніжинка – якась незрозуміла картинка, хвилі, рисочки, що це? Ви здогадалися? (відповіді дітей).

  1. МДГ «Відгадай звуки зими» (з використанням мультимедіа)

Музичний керівник:

Чудово справилися із завданням. То ж можемо подивитися п’яту сніжинку.

П’ята сніжинка – малюнок північного оленя, мабуть одного з помічників Санта Клауса, Що ви думаєте? Яке завдання пропонує нам сніжинка? (відповіді дітей).

7.Рухлива музична гра з прискоренням «У оленя є свій дім»

 

Музичний керівник:

Ми молодці, залишилося дві сніжинки.

Шоста сніжинка – хто це такий? (відповіді дітей). А яке завдання ми виконаємо ?

7.Гра на ДМІ «Веселі стаканчики»

 

Музичний керівник:

Сьома сніжинка – тут знайомі зображення «Діти танцюють» і зображення ноток.

  1. Танок «До-ре-мі» - комунікативний

 

Музичний керівник:

     Всі сніжинки розкрили нам свої таємниці, ми з вами виконали всі завдання. Ви втомилися? Треба відпочити, Діма, принеси, будь-ласка, коробку …Ой, а що це тут таке, тут мають бути білі шарфики…(в коробці конверт із зображенням зими, зимові наліпки, флешка з музикою і фіолетова тканина для танцю). Звідки це все взялося? (відповіді дітей). Давайте увімкнемо флешку, і послухаємо музику, фіолетова тканина допоможе заспокоїтися після заняття.

  1. Релаксаційна вправа з тканиною.

Музичний керівник:

Діти, вам сподобалося на занятті?(відповіді дітей)

 Що більше всього вам сподобалось?(відповіді дітей).

 От і настав нам час прощатись.

А як Зима з нами пожартувала? Підкинула сніжинки-загадки! А подарунки вам сподобалися? Ви зараз підете в групу, пообідаєте і відпочинете, а після сну, пригадайте і намалюйте те, що вам найбільше запам’яталося з подарунків Зими. Вдома розповісте батькам, і покажете малюнок. А наше заняття на цьому закінчилось і я кажу вам – до побачення.

Музичне прощання «До побачення».

* Діти в супроводі маршу виходять із зали.*

Intelekt 1          Мета:
   1. Розвиток мови та навчання грамоти:
- активізувати й уточнити словниковий запас дітей
- збагачувати його новими словами та новими прислів’ями
- закріпити букви українського алфавіту
- закріпити поняття «склад» та складання слів із складів
- формувати первинні навички читання

   2. Підготовка руки до письма:
- розвивати дрібні м’язи пальців та зап’ястя руки
- виконувати письмові вправи

IMG 201     Засвоюючи різні види образотворчої діяльності - малювання, ліплення і аплікацію, діти отримують можливість створювати зображення предметів і явищ дійсності. Це дозволяє їм активно, творчо виражати життєві враження, своє розуміння предметів, явищ, подій, емоційне ставлення до них.

      Формуючи і вдосконалюючи образотворчу діяльність дітей, дорослий здійснює різні сторони виховання - сенсорне, розумове, естетичне, моральне, трудове. Основне значення ця діяльність має, звичайно, для естетичного виховання.

     Екологія - це те, що оточує кожного з нас. Екологічне виховання дошкільнят насамперед, спрямоване на формування позитивного ставлення дитини до навколишнього середовища - землі, води, флори, фауни. Навчити дітей любити і берегти природу, дбайливо використовувати природні багатства - головні завдання екологічного виховання.

     Яке значення для дошкільнят має екологічне виховання?

  • виробляє відповідальність за збереження природи;
  • виховує почуття прекрасного, здатність бачити красу;
  • дає розуміння тісного взаємозв'язку всього живого на планеті;
  • запобігає агресивні, руйнівні дії по відношенню до природи;
  • спрямовує дитячу активність у позитивне русло і розширює кругозір.

     Ефективним шляхом, який сприятиме формуванню екологічної культури дошкільника є словесні логічні завдання. У процесі ознайомлення дошкільників з природою здебільшого використовуються художня література, розповіді вихователя і лише зрідка - словесні логічні завдання.

 

     Гімнастика мозку складається з простих і приємних вправ. Цей комплекс рекомендується використовувати під час навчання дітей, щоб підвищити навик цілісного розвитку мозку. Вправи полегшують всі види навчання і особливо ефективні для оптимізації інтелектуальних процесів і підвищення розумової працездатності. Вправи покращують розумову діяльність, синхронізують роботу півкуль, сприяють запам'ятовуванню, підвищують стійкість уваги, допомагають відновленню мовленнєвих функцій, полегшують процеси читання і письма.
     Наукові дослідження, що проводяться в психології і нейрофізіології виявили, що певні фізичні руху впливають на розвиток інтелекту людини.
     На підставі отриманих висновків виникла нова система - Освітня кінезіологія, спрямована на вивчення зв'язків розум-тіло, і оптимізацію діяльності мозку через фізичні рухи.