Intelekt 1          Мета:
   1. Розвиток мови та навчання грамоти:
- активізувати й уточнити словниковий запас дітей
- збагачувати його новими словами та новими прислів’ями
- закріпити букви українського алфавіту
- закріпити поняття «склад» та складання слів із складів
- формувати первинні навички читання

   2. Підготовка руки до письма:
- розвивати дрібні м’язи пальців та зап’ястя руки
- виконувати письмові вправи

IMG 201     Засвоюючи різні види образотворчої діяльності - малювання, ліплення і аплікацію, діти отримують можливість створювати зображення предметів і явищ дійсності. Це дозволяє їм активно, творчо виражати життєві враження, своє розуміння предметів, явищ, подій, емоційне ставлення до них.

      Формуючи і вдосконалюючи образотворчу діяльність дітей, дорослий здійснює різні сторони виховання - сенсорне, розумове, естетичне, моральне, трудове. Основне значення ця діяльність має, звичайно, для естетичного виховання.

     Екологія - це те, що оточує кожного з нас. Екологічне виховання дошкільнят насамперед, спрямоване на формування позитивного ставлення дитини до навколишнього середовища - землі, води, флори, фауни. Навчити дітей любити і берегти природу, дбайливо використовувати природні багатства - головні завдання екологічного виховання.

     Яке значення для дошкільнят має екологічне виховання?

  • виробляє відповідальність за збереження природи;
  • виховує почуття прекрасного, здатність бачити красу;
  • дає розуміння тісного взаємозв'язку всього живого на планеті;
  • запобігає агресивні, руйнівні дії по відношенню до природи;
  • спрямовує дитячу активність у позитивне русло і розширює кругозір.

     Ефективним шляхом, який сприятиме формуванню екологічної культури дошкільника є словесні логічні завдання. У процесі ознайомлення дошкільників з природою здебільшого використовуються художня література, розповіді вихователя і лише зрідка - словесні логічні завдання.

 

     Гімнастика мозку складається з простих і приємних вправ. Цей комплекс рекомендується використовувати під час навчання дітей, щоб підвищити навик цілісного розвитку мозку. Вправи полегшують всі види навчання і особливо ефективні для оптимізації інтелектуальних процесів і підвищення розумової працездатності. Вправи покращують розумову діяльність, синхронізують роботу півкуль, сприяють запам'ятовуванню, підвищують стійкість уваги, допомагають відновленню мовленнєвих функцій, полегшують процеси читання і письма.
     Наукові дослідження, що проводяться в психології і нейрофізіології виявили, що певні фізичні руху впливають на розвиток інтелекту людини.
     На підставі отриманих висновків виникла нова система - Освітня кінезіологія, спрямована на вивчення зв'язків розум-тіло, і оптимізацію діяльності мозку через фізичні рухи.

 

kolorovi palichki kuizenera matematika y ditКонспект комплексного заняття з пріоритетом логіко-математичних завдань з дітьми старшого дошкільного віку

     Інноваційна ідея заняття: ефективне використання універсальної педагогічної технології – кольорових паличок Кюінзенера як специфічного дидактично-ігрового матеріалу, що дає можливість дітям накопичувати чуттєвий досвід, вирішувати численні математичні ситуації, оволодівати різними способами дій, необхідних для засвоєння елементарних математичних понять: число, лічба, елементарні обчислення.