Подорож у країну знань

Інтегроване заняття для дітей старшої групи

                                                              

Мета:

  1. Розвиток мови та навчання грамоти:
  • активізувати й уточнити словниковий запас дітей
  • збагачувати його новими словами та новими прислів’ями
  • закріпити букви українського алфавіту
  • закріпити поняття «склад» та складання слів із складів
  • формувати первинні навички читання
  1. Підготовка руки до письма:
  • розвивати дрібні м’язи пальців та зап’ястя руки
  • виконувати письмові вправи
  1. Розвиток пізнавальних процесів і формування математичних знань:
  • вчити дітей рахувати в межах першого десятка
  • розрізняти кількісну й порядкову лічбу
  • позначати кількість відповідною цифрою
  • формувати вміння розв’язувати логічні задачі на додавання та віднімання
  • класифікувати й групувати предмети за видами та родовими поняттями
  • виховувати інтерес до занять, бажання досягти успіхів у навчанні

Матеріал:

  • відеозапис та плакати по темі
  • цифри
  • літери квіти зі складами
  • палички Куїзенера
  • логічні завдання
  • аркуші паперу для письмового завдання
  • герої країни Знань – жук Буквоїд, Черепаха, Сорока, веселий Папуга, Мальвіна та Буратіно

 

Хід заняття

Привітання:

Рано-рано сонце встало, гарних діток привітало.

Побажало швидко встати та розумними зростати,

Шанувать свою родину і любити Україну.

Бо вона у нас одна і дорожчої нема.

Вихователь:

  • Сьогодні заняття у нас буде незвичайне і дуже цікаве. Ми з вами вирушимо у подорож до вражаючої країни Знань. Раніше ми подорожували до Країни Знань лише в зошитах. А сьогодні сама Королева вирішила з вами познайомитися і запросила до свого королівства.
  • Чи згодні ви зустрітися із Королевою?
  • А з чого ми починаємо подорож до країни Знань? (відповідь дітей)

Пісня «Алфавіт»

Вихователь:

  • Дружно всі ми заспівали, алфавіт увесь назвали
  • Погляньте, діти, перед нами кольорові сходи. Треба нам їх подолати, кольори усі назвати. Тож часу не гаймо, по сходах всі рушаймо.

Ігрова вправа «Кольорові сходинки»

Вихователь:

  • Ось нас уже зустрічають жителі країни Знань. Хто це? (Черепаха і Сорока). Вони нас чекали і гру для вас підготували.

Гра «Паличку Куїзенера тримай, число і колір в неї відгадай»

(вихователь роздає палички Куїзенера. Діти на дотик впізнають розмір палички відповідно до числа і називають її за кольором)

 

Вихователь:

  • Молодці, малята. Гарно ви всі пограли, друзів розважали. Але часу не гаємо, далі поспішаємо.
  • Що я бачу, ось біда, дивний житель шлях перешкоджа. Хто це? (відповіді дітей).
  • Королева країни Знань не знає, що тут нашкодив жук усім, літери розкидає і до неї не пускає. Та не будемо сумувати, краще літери зібрати і жуку їх не давати.
  • Тож, малята, поспішайте, в ряд із літерою дружно станьте, і слово на літеру пригадайте.

 

Дидактична гра «Літеру впізнай, слово називай»

 

Вихователь:

  • Молодці, малята.
  • Що це за дивний звук?
  • Та це ж гелікоптер! Він потребує нашої допомоги.
  • Допоможемо гелікоптеру навчитися літати? (Необхідно написати «правий півовал»)
  • Дружно за столи сідайте, гелікоптеру допомагайте.

Фізкультхвилинка

Лопатями заверну і на небо полечу

Швидко-швидко політаю і на землю повертаю.

Робота в зошитах

(написання елементу «правий півовал»)

 

Вихователь:

  • Дружно всі писали – гелікоптеру допомагали, але час вже вам вставати, далі будем поспішати .
  • Ой, погляньте, хто це нас тут зустрічає, допомоги теж чекає? (Папуга)
  • Квіти перед ним лежать, він не може всі зібрать.
  • Допоможемо тобі, квіти ми зберемо всі.
  • Тож, малята, квіти всі збирайте і в слова їх об’єднайте.

Дидактична гра «Квіти ми збираємо і слова читаємо»

 

Вихователь:

  • Молодці, швидко впоралися і допомогли Папузі.
  • Діти, погляньте, що там за сварка? (виходять Мальвіна і Буратіно)

Мальвіна: - Ходімо зі мною. (веде Буратіно)

Буратіно: - Не піду!

Мальвіна: - Ходімо кажу тобі!

Буратіно: - Не хочу!

Вихователь:

  • Що трапилося, друзі? Не сваріться, а швиденько помиріться.

Мальвіна:

  • Як же з ним миритися? Він не хоче вчитися. Ні читати, ні писати, навіть цифри рахувати!

Вихователь:

  • Справді, Буратіно, ти не хочеш вчитися?

Буратіно:

  • Вчитися – це не цікаво, дуже нудно! Як сідаю я читати, чи писати, або, навіть, рахувати – то відразу хочу спати і на ліжку полежати.

Вихователь:

  • Я не згодна з тобою. Навпаки, вчитися це цікаво і весело і цікаво.

Буратіно:

  • Ні! Не хочу навчатись! Краще хочу з вами гратись!

Вихователь:

  • Наші діти граються, водночас і навчаються

Буратіно:

  • Як це?

Вихователь:

  • Ставай разом з нами – будемо співати й рухи повторяти.

 

Фізкультхвилинка

«Пісня про математику»

 

Вихователь:

  • Ну що, сподобалося тобі, Буратіно?

Буратіно:

  • Так! Можна я залишуся? (Буратіно залишається і діти навчають його розв’язувати математичні задачі)

 

Розв’язання і складання логічних завдань:

  1. Киця кубики купила та один десь загубила. Ой, біда мені, біда! Було 6, а стало? 6 – 1 =5

 

  1. Є три груші у Сергійка і чотири у Андрійка. Скільки мають груш хлоп’ята, ви зуміли відгадати? 3 + 4 = 7

 

 

Вихователь:

  • Часу ми не гаймо, цифри оживляймо

Гра «Побудуй цифровий ряд»

 

Вихователь:

  • А зараз, малята, я пропоную ще трішки погратися, логічне завдання також розв’язати.

Логічне завдання:

  1. Розглянути малюнки.
  2. Розказати, що на них зображено.
  3. Закреслити зайвий малюнок.
  4. Обґрунтувати свій вибір.

 

Виходить Королева Знань.

Вихователь:

  • Погляньте, малята, поки з вами грались ми, Королева Знань прийшла сюди.

Вихователь:

  • Доброго дня!

 

                   Діалог Королеви Знань та дітей.

Завдання від Королеви

(вивчити чистомовку. За допомогою прийому стеження прочитати її спочатку повільно, а потім швидко-швидко)

 

Підсумок заняття.

Королева дарує подаруночки на згадку про себе.