Soborn 322 січня установлено як День Соборності та Свободи України

З метою створення святкового настрою для себе і для міста, виховання патріотизму та духовності дошкільників та працівників закладу ми разом з учнями та вчителями НВО «ЗОШ І -ІІІ ст. № 4 -ЦВ ПВ та ДП» організували флешмоб «З Україною у серці».

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Пролісок»

Протокол № 2

     Від 29. 10. 2019 року .
     Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Пролісок»
     Засідання педагогічної ради закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Пролісок»

     Голова – Бобкова Н.Г.
     Секретар – Зборовська О.В.
     Присутні: 16 чоловік
     Порядок денний:

          1. Про застосування державної мови в освітньому процесі.

     Слухали: завідувача ЗДО, Бобкову Надію Григорівну, яка зачитала лист МОН № 1/9-581 від 17 вересня «Про застосування державної мови в освітньому процесі» та наголосила на необхідності застосування державної мови в робочий час педагогічними та іншими працівниками закладу освіти.
     Державна мова має використовуватися в межах освітнього процесу, під час проведення навчальних занять, у спілкуванні , як педагогів так і іншого персоналу закладу освіти, з вихованцями та між собою.
     Також державну мову потрібно використовувати для навчальних матеріалів.
     Водночас слід памятати про право національних меншин разом з державною навчатись рідною мовою, відповідно до статті 7 закону “Про освіту” та статті 21 закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

VushuvСорочку мати сину вишивала
І душу, й серце в вишивку вкладала.
Як пам’яті народної відлунки,
На полотні з’являлись візерунки.
І кожен хрестик - то життєві миті
Мережила по білому блакиттю.

Лягала ниточка до ниточки мрійливо -
- Дитині б долю вишити щасливу,
Щоб оберегом стала для синочка
Руками неньки вишита сорочка.

     13 грудня в нашому садочку відбулася розвага "Зима стукає у ворота".

     За мету ми поставили створити веселий святковий настрій дітям, затишну атмосферу, викликати приємні емоції та виховувати любов і повагу до спадщини українського народу – фольклорних свят, традицій, обрядів. Розповісти дітям про цикл грудневих свят, ознайомити з народними традиціями; запропонувати дітям прийняти участь у народних іграх, змаганнях, піснях, танцях. Виховувати доброзичливе ставлення один до одного та вміння отримувати радість від спільних заходів.

 

 

IMG 0258 big     Сьогодні всім зрозуміло, що саме життя ставить завдання – виховувати у дітей любов до Батьківщини, українського народу, національну самосвідомість, гуманістичну мораль.

     Патріотичне почуття за своєю природою – інтегральне, оскільки об’єднує в одне ціле всі сторони розвитку особистості: моральну, трудову, розумову, естетичну, фізичну.

     Воно формується поступово під впливом навколишнього середовища та інших виховних чинників. Бути патріотом – означає любити материнську мову, свій дім, батьків і усіх людей, природу рідного краю, звичаї, шанувати традиції народу, людську працю, прагнути не лише зберігати духовні скарби народу, а й примножувати їх. Саме ці проблеми і є визначальними у громадянському вихованні дітей дошкільного віку.