ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УКРИТТІ

Сьогодні, коли ми живемо у стані війни, тисячі людей по всій Україні змушені ховатися в укриттях, аби зберегти свої життя та життя своїх рідних і близьких. Центр громадського здоров’я нагадує правила поведінки під час перебування в укриттях.

  • Слідувати до найближчого укриття необхіднопісля оголошення сигналу про тривогу (сповіщається за допомогою сирен, гудків підприємств, вуличних гучномовців, телебачення та радіомовлення, сповіщень на мобільних додатках тощо). Повідомте про сигнал рідних, сусідів, колег по роботі. Допоможіть дітям і людям старшого віку під час руху. Покидаючи своє помешкання вимкніть електроживлення, перекрийте газ і воду.
     
  • Візьміть із собою до укриття тривожну валізку, 2-добовий запас продуктів і води, речі першої необхідності, речі для спання (підстилки, невеликі подушки, туристичні килимки, спальні мішки тощо), а також не забувайте про засоби індивідуального захисту. Якщо ви перебуваєте на робочому місці — візьміть до укриття особисті документи та речі. Не беріть до укриття громіздкі речі, речі із сильним, різким запахом і легкозаймисті речовини.
     
  • Заходьте до укриття організовано, без паніки. Слідуйте вказівкам відповідальних осіб або особового складу з укриття. Людей із дітьми варто розмістити в окремому відсіку чи в спеціально відведеному для них місці. Дітей, людей старшого віку й людей із поганим самопочуттям варто розмістити біля огороджувальних конструкцій і ближче до повітроводів. Якщо місць для лежання мало, потрібно організувати графік відпочинку.
     
  • Під час перебування в укритті забороняється:
  • ходити по приміщенню без потреби;
  • без дозволу пересувати предмети;
  • самовільно заходити до службових приміщень;
  • намагатися самовільно включати (виключати) агрегати спеціального обладнання;
  • відкривати герметичні захисні двері;
  • шуміти;
  • курити;
  • розпалювати відкритий вогонь
     
  • Покидати укриття можна з дозволу відповідальної особи після отримання сигналу, або в разі аварійного стану,що створює загрозу життю і здоров’ю громадян (наприклад, якщо там сталася пожежа, підвищено концентрацію шкідливих газів, закінчується повітря тощо). Якщо основні виходи не можна використовувати, евакуація відбувається через аварійні виходи.

    У разі завалу укриття або його пошкодження, відповідальні особи не чекаючи допомоги ззовні, мають організувати роботи щодо виходу із нього та за потреби залучити людей, які там перебувають.
     
  • Евакуацію з укриття потрібно виконувати в такій послідовності:спочатку на поверхню виходить декілька людей, для того щоби надати допомогу тим, хто не може вийти самостійно, а потім евакуюються потерпілі, люди старшого віку та діти, а після них — усі інші.
     
  • Якщо укриття обладнане спеціальними захисними герметичними дверима, їх закривають після спеціального сигналу (або як тільки укриття заповниться), і відкрити їх можна буде лише після того, як мине небезпека.
     
  • Заповнене людьми укриття необхідно двічі на день прибирати з використанням дезінфікуючих засобів.

Нагадаємо, що як укриття можна використовувати:

  • спеціально обладнані бомбосховища — від звичайного підвалу вони відрізняються товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції й наявністю двох (і більше) виходів на поверхню;
  • підземні переходи;
  • станції метро;
  • паркінги.

Н А К А З

  1. 21. 09. 2023                                                                                     36-О

 

 

 

Про посилення пожежної безпеки

у осінньо-зимовий період

 

На виконання Кодексу цивільного захисту України, п.19 розділу 2 «Правила пожежної безпеки в Україні», затверджених наказом МВС України від 30.12. 2014 року № 1417, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.03.2015 № 252/26697, наказу управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради № 166 від 19.09.2023 «Про завердження заходів щодо посилення пожежної безпеки в закладах освіти в осінньо-зимовий період 2023/2024 навчального року», з метою попередження пожеж у закладі освіти

   НАКАЗУЮ:

 

  1. Затвердити «план заходів щодо посилення пожежної безпеки у осінньо-зимовий період 2023/ 2024 н.р.»
  2. Забезпечити виконання Плану заходів пожежної безпеки.
  3. Призначити відповідального по забезпеченню пожежної безпеки в ДНЗ – завідуючу господарством – Комісаренко Олену Василівну.
  4. Встановити контроль за виконанням відповідальними особами обов’язків щодо забезпечення пожежної безпеки.
  1. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Завідувач ДНЗ_________Надія БОБКОВА

 

 

НАКАЗ

 

Від 02. 01. 2024 року                                                                                               № 7- О

 

Про організацію роботи з охорони

праці та безпеки життєдіяльності

затвердження інструктажів з ОП

та посадових обов’язків

             На виконання Законів України «Про охорону праці», «Про пожежну охорону», «Про дорожній рух», «Про цивільну охорону», Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально – виховного процесу в установах і закладах освіти, з метою профілактики травматизму, створення безпечних умов праці та безпеки життєдіяльності, та відповідно листа Міністерства освіти і науки України від 13.04.2015 №1/9-65 «Про смертельний травматизм серед працівників закладу освіти»

НАКАЗУЮ :

  1. Відповідальним працівникам за охорону праці і техніку безпеки посилити контроль за станом охорони праці в навчальному закладі.

2.Завідувачу господарством, Комісаренко О.В.:

2.1 Створити здорові і безпечні умови праці, дотримання норм і       правил охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки .

2.2.За організацію роботи з охорони праці, проведення заходів для     попередження травматизму і професійних захворювань серед технічного   персоналу, дотримання вимог техніки безпеки під час експлуатації   виробничого й електричного обладнання, машин та механізмів .

  1. Вихователю-методисту Коваль О. С.:

3.1. Провести засідання ради трудового колективу з питань перегляду та затвердження посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці.

3.2. Провести повторний інструктаж для всіх працівників ЗДО.

  1. Контроль за станом охорони праці і безпеки життєдіяльності та за виконанням цього наказу залишаю за собою .

Завідувач ДНЗ              Надія БОБКОВА                                                              

З наказом ознайомлені :

завідуюча господарством                                             О. В. Комісаренко

вихователь- методист                                                  О.С. Коваль

                                                                       

 

ПЛАН      

заходів «Тижня безпеки дорожнього руху»

 

 

п/п

                          

назва заходу

 

 

 

термін виконання

 

 

відповідальний

 

 

примітка

1.

Консультація для педагогічних працівників щодо проведення       заходів «Тижня безпеки дорожнього руху».

13.11

Коваль О. С.

 

2.

Проведення бесід на теми правил безпеки, формування у дітей відчуття особистої та колективної безпеки обов’язкового дотримання правил безпечної поведінки:     «Подорож до країни дорожніх знаків», «Увага! Дорога!», «Це повинен знати кожен», «Країна правил дорожнього руху», «Знай і виконуй!», «Безпека перебування на вулицях»,

14.11

Вихователі всіх груп

 

3.

Перегляд   мультфільмів: «Уроки тітоньки Сови», «Дітям про правила дорожнього руху», «Безпека життєдіяльності», «Дорога і діти», «Країна дорожніх знаків

15.11

Вихователі всіх груп

 

4.

1.Єдине заняття «Безпека на дорозі — безпека життя».

2. Перегляд дитячої вистави « Пригоди Фунтика» ( закріплення знань про правила дорожнього руху).

16.11

Старша та середня групи

ІІ молодша група

 

5.

1.Конкурс-виставка  малюнків «Дошкільнята за безпеку дорожнього руху»

16.11

Старша і середня групи

 
 

2.«Переведи маля через дорогу»

Сюжетно-рольова гра

 

ІІ молодша група

 

6.

1.Зустріч із співробітником ДАІ; моделювання правильної поведінки під час небезпечних ситуацій; перевірка знань дітей, щодо правил дорожнього руху.

2.«Горобчики і автомобіль»

Рухлива гра.

17.11

Старша та середня групи

ІІ молодша група

 

Дитячий травматизм – одна з найпоширеніших причин звернень до медиків, каліцтва дитини, що може залишитися на все життя, чи може призвести до летальних випадків – і все це через необачність дорослих, несвоєчасне нагадування дітям елементарних правил безпеки.

Побутовий травматизм. Це ушкодження, які діти можуть отримати вдома, у дворі, саду тощо. Найнебезпечніші з них – опіки полум’ям і хімічними речовинами, падіння з висоти. Залишені у доступному для дітей місці голки, цвяхи, леза бритв можуть стати причиною травми, а іноді – і втрати дитини. Це стосується і газових плит, оголених проводів електромережі, відчинених вікон, сходів. Необладнані дитячі майданчики, захаращені двори, відкриті люки, канави, несправні ліфти, поруччя сходів, несправні велосипеди, неогороджені ділянки, де проводяться ремонті роботи, теж є дуже небезпечними. Часто діти падають з висоти: балконів, драбин, дерев, що також призводить до тяжких травм.

Для того, щоб уберегти дітей від опікових травм, дорослі повинні дотримуватися наступних правил безпеки:

- стежити за тим, щоб під час прийому гарячої рідкої їжі діти не перекидали на себе чашки, тарілки тощо;

- переносити посуд з гарячою рідиною в місцях квартири (або дитячих установ) з підвищеною увагою і обережністю;

- не дозволяти дітям перебувати поруч під час приготування їжі, миття посуду, прання білизни, прасування;

- ховати сірники, запальнички в недоступних для дітей місцях;

- зберігати їдкі кислоти, луги та інші отруйні речовини в місцях, недоступних для дітей;

- не допускати дітей близько до печі і предметів під напругою (електроплитка, праска, чайник тощо);

- не відлучатися від дітей під час їх купання.

Принципи запобігання побутового травматизму різні, але головним з них є постійна турбота старших про безпеку дітей. Дорослі мають виховувати в дітях обачливість і обережність. Не можна залякувати дитину, правильніше час від часу розповідати про різні нещасні випадки. З малятами треба бути постійно насторожі, усувати з їхнього шляху небезпечні предмети, а старшим дітям пояснювати небезпеку, яку несуть в собі необдумані вчинки. Допоможуть батькам у цьому вдало підібрана література, кінофільми, телепередачі.

Найтяжчими і з найбільшим відсотком смертності є автодорожні травми. Головними їх причинами є бездоглядність дітей на вулиці, незнання правил дорожнього руху.

На вулиці, у транспорті разом з дітьми обов’язково мають бути дорослі, пояснювати їм правила поведінки, переходу через вулицю тощо. І звичайно ж, батьки самі мають чітко дотримуватись цих правил.

Профілактика дитячого травматизму

Дошкільний вік характеризується зростанням рухової активності, фізичних можливостей дитини, підвищенням допитливості, прагненням до самостійності. Найбільш це проявляється в літній період, бо літо завдяки своїм сприятливим погодним умовам і широкому аспекту природних факторів розкриває великі можливості для організації активної рухової діяльності дітей на свіжому повітрі упродовж всього часу перебування дітей у закладі. Але відсутность життєвого досвіду нерідко може призводити до виникнення травмонебезпечних ситуацій. Тому одним із аспектів боротьби за здоров’я дитини є профілактика травматизму. Медичні експерти Всесвітньої організації охорони здоров‘я, аналізуючи причини смерті дітей встановили, що зараз в більшості цивілізованих країнах світу діти в віці від 5 років і старше частіше гинуть в результаті нещасного випадку, ніж від хвороб разом взятих.

Причини травмування у дітей різнобічні, що розробити і протиставляти їх виникненню певні міри профілактики значно складніше, ніж більшості інфекційних захворювань, проти яких існують профілактичні щеплення.Тому основна увага в профілактиці дитячого травматизма повино приділятися профілактичній роботі, під час якої дітям повідомляють спеціальні знання, передають життєвий досвід. Ця робота проводиться з спільними зусиллями вихователів, медичних працівників та батьків.

З досвіду роботи можна сказати, що робота персоналу дитячого садка та батьків по передженню травматизма повинна йти в 2 напрямах: 1) усунення травмонебезпечних ситуацій, які пов’язані з невпорякованим зовнішнім середивищем; 2) систематичне навчання дітей основам профілактики травматизма. Важливо при цьому не розвивати у дитини відчуття страху, а навпаки, вселяти їй те, що небезпеки можна минувати, якщо вести себе правильно.

Давайте визначимося з класифікаціями травм, які найчастіше зустрічаються дитячого травматизму влітку, які одноково можуть трапитися і в дитячому садку, і вдома

Кидання каміння, піску, гілок ⇒ травма обличчя, очей

Як попередити:

- щодений огляд території, прибирання каміння;

- відсутність сухостою;

- в літній період перед прогулянкою зволожувати пісок;

- вихователю слідкувати за правильним використанням піску;

- бесіда з дітьми;

- наявність кришок на пісочницях.

Вживання отруйних грибів, рослин ⇒ отруєння організму

Як попередити:

- перевіряти щоденно стан зелених насаджень (відсутність колючок, отруйних грибів, рослин);

- проводити заняття, бесіди щодо шкідливості оруйних грибів та рослин;

- наочна демонстрація отруйних грибів та рослин.

Падіння з висоти ⇒ різні види переломів, струс мозку, забиття

Як попередити:

- слідкувати за надійністю, міцністю та безпечністю закріплення обладнання;

- слідкувати за відсутністю на поверхнях обладнання гострих кутів, виступів, пошкоджень;

- перевіряти технічну справність спортивного та ігрового інвентарю.

Небезпечні ігри з тваринами ⇒ при укусі - рани, рвані рани, інфекційні хвороби.

Як попередити:

- не допускати знаходження бродячих тварин на території дошкільного закладу;

- не чіпати тварину під час їжі;

- не чіпати чужої тварини, щоб не заразитися інфекційними хворобами.

Небезпечні комахи ⇒ алергетичні прояви, дрібні ранки, свербіж

Як попередити:

- зачиняти вікна і двері сіткою, що не пропускає комах у приміщення;

- не дозволяти дітям ходити босоніж по траві, сидіти та лежати на землі, не перевіривши попередньо поверхню;

- не відвідувати з дітьми пасіки та триматися подалі від місць можливого скупчення комах, що жалять, — овочевих та квіткових ринків, мусорозбірних кон­тейнерів тощо;

- регулярно оглядати територію дошкільного закладу та видаляти з неї гнізда комах;

- не дозволяти дітям їсти на вулиці солодке, що привертає увагу комах; контролювати дотримання дітьми-алергіками дієти;

- не давати дітям лікарські та косметичні засоби, що містять отруту комах тощо.

Ігри з небезпечними предметами ⇒ порізи різної глибини, отруєння речовинами із балончика, зараження різними хворобами через голку.

Як попередити:

- систематичний огляд території;

- проводити бесіди щодо небезпечних предметів;

Теплові удари ⇒ підняття температури, втрата свідомості.

Як попередити:

- одягати дітей згідно сезону, стану погоди;

- дотримуватись питного режиму;

- забезпечення тіньового павільйону.

- не виходити на маршрут відразу після вживання їжі;

- знижувати темп руху під час спеки.

Сонячні опіки шкіри ⇒ почервоніння шкіри, больові відчуття.

Як попередити:

- забезпечення головним убором;

- не допускати прогулянок під прямими сончними променями;

- дотримуватсь питного режиму;

Необережне поводження з дрібним матеріалом ⇒ задуха, травми верхніх дихальних шляхів, травми вуха.

Як попередити:

- при відборі матеріалу приділяти особливу увагу його безпечності;

- гра дітей з мілким матеріалом під постійним спостереженням дорослого.

Надмірна рухова активність ⇒ забій м'яких тканин, ЧМТ, гематоми ін.

Як попередити:

- контроль рухової активності дітей.

Але статистика свідчить, що більшість травм відбувається вдома, і вони були спровоковані недбалістю дорослих.

Найчастіше діти отримують травми:

- під час гри з вогнем, електроприладами;

- біля водойм;

- під час відпочинку;

- відпочинку в лісі;

- недотримання правил дорожнього руху.

В дошкільному закладі проводиться постійна робота з батьками стосовно попередження дитячого травматизму, де батьки отримують певні рекомендації.

  1. Пожежна безпека
  2. Джерела вогню (сірники, запальнички та ін.) потрібно зберігати недоступному для дітей місці.
  3. Легкозаймисті речовини (спирт; рідини, що містять спирт; лаки; фарби; розчинники; бензин; олію та ін.) потрібно зберігати в недоступному для дітей місці.
  4. Під час відпочинку на природі не потрібно розпалювати багаття і дозволяти це робити дітям.
  5. Не курити в присутності дітей і не залишати недопалки.
  6. Попередження травматизму під час відпочинку

2.1. Не залишати дітей без нагляду.

2.2. Перевіряти обладнання дитячого майданчика, щоб впевнитися у відсутності чинників, що можуть спричинити травмування. Особливо уважно обстежте пісок: у ньому можуть міститися скло та гострі металеві предмети.

2.3. Огляньте територію навколо будинку і перевірте наявність відкритих підвалів, каналізаційний люків, ям, електрощитів, недобудова­них об'єктів, стоянок автотранспорту тощо.

2.4. Під час перебування на вулиці в літній день захищати голову дитини панамою.

2.5. Регулювати перебування дитини під сонцем, щоб запобігти опікам шкіри.

  1. Безпека дорожнього руху
  2. Виконувати правила дорожнього руху.
  3. Проаналізувати місце проживання на предмет оцінки інтенсивності дорожнього руху.
  4. Дозволяти старшим дітям самостійно переходити дорогу за повної відсутності руху: автотранспорту або велосипедистів.
  5. Пам'ятайте, отруйні гази машин — небезпечні для дітей.
  6. Безпека в лісі
  7. Забороняти ходити до лісу без супроводу дорослих.
  8. Під час перебування у лісі разом із дітьми не збирати та не вживати незнайомих грибів, ягід, рослин
  9. Не розводити у лісі багаття під час засухи; за необхідності в цьому, розмістити вогнище на відкритому місці. Після використання ретельно загасіть його та засипте землею.
  10. Обстежте місце встановлення намету в лісі з метою уникнення небажаної зустрічі зі зміями, бджолами, мурахами тощо.
  11. Для походу до лісу одяг дитини добирати таким чином, щоб оптимально захистити її від комах, кліщів та інших несподіванок.
  12. Не засмічувати навколишнє середовище та не залишати після себе жодних слідів свого перебування.
  13. Не залишати дітей без нагляду!
  14. Безпека на водоймі

1.Не залишати дитину без нагляду біля водойми.

2.Не дозволяти купатись та стрибати у воду в неперевірених місцях.

3.Для купання обирати незасмічені з твердим дном, без водоростей та мулу місця.

4.Забороняти користуватись човном, плотом без супроводу дорослих.

5.Не дозволяти запливати на глибину, використовуючи гумовий матрац чи іграшку.

6.Не допускати пустощів на воді (не можна зненацька лякати, утримувати одне одного під водою, жартома кликати на допомогу).

7.Дозувати перебування дитини у воді, щоб організм не переохолоджувався.