Міністерство освіти і науки України
Управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради
Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Пролісок»
Конспект музичного заняття «Подарунки красуні Зими»
(старший дошкільний вік)
Музичний керівник Біркіна С. І.
- 2021 -
Мета:
- Розвивати відчуття ритму, координацію рухів;
- Вчити дітей розпізнавати музичні твори за регістрами: високий, середній низький;
- Збагачувати емоційний досвід дітей новими музичними враженнями, викликати емоційний відгук на музичні твори;
- Підтримувати позитивний настрій від спілкування та злагоджених рухів з однолітками;
- Удосконалювати вокально-хорові навички, стимулювати розвиток мовлення при співі;
- Продовжувати розвивати слухову увагу, відчуття темпу, ритму;
- Розвивати творчу уяву;
- Розвивати цілісно музичність дітей через об’єднання різних відчуттів: зорових, слухових, тактильних, рухових в процесі музикування;
- Активізувати пасивних, сором’язливих дітей;
- Виховувати позитивне ставлення до музики.
Обладнання:
- білі шарфи по два на дитину,
- надувні кульки на кожну дитину,
- кольорові стаканчики по два на дитину,
- фіолетова тканина на кожну дитину,
- мультимедійний екран,
- ноутбук,
- синтезатор.
- магнітна дошка
Музичний матеріал:
- Мультимедійна вправа «Марш і регістри»( власна мультимедійна розробка)
- Музичне вітання «Добрий день»
- Антоніо Вівальді «Зима. Грудень. Сильний вітер»
- Розспівка «Мажорна кулька»
- Піня «Новий рік» А.Пряжніков , Л.Ратич (власна мультимедійна розробка)
- МДГ Відгадай звуки зими»
- Рухлива музична гра «У оленя є свій дім»
- Гра на ДМІ «Веселі стаканчики»
- Танець «До-ре-мі»
- Релаксаційна вправа з тканиною.
Організаційний момент:
Сім сніжинок-ноток із підказками.
Вид музичної їіяльності |
Репертуар |
Завдання музичного виховання |
Інноваційна технологія |
1.Вправи |
«Марш і регістри» рухлива вправа |
- розрізняти звукові регістри: високий середній низький; - показувати зміну регістра відповідними рухами; - називати марш; |
Використання ІКТ Активна музикотерапія з використанням музично-ритмічних вправ. |
2.Музичне вітання |
- підготовка голосових зв’язок до співу, розвиток звуковисотного і ритмічнго слуху |
Валеологічні співаночки-привітання |
|
3. Активне слухання музики |
«Зима» А.Вівальді |
- заохотити дітей сприймати музику - розвивати пластичну творчість. координацію рухів. відчуття ритму. - познайомити із кращими музичними творами світової спадщини. |
Ритмопластика Використання ІКТ |
4.Розспівки |
«Мажорна кулька» |
- підготовка голосових зв’язок до співу - розвиток звуковисотного і ритмічний слуху - розвиток загальної моторики та орієнтування в просторі |
Логоритміка |
5.Спів |
Пісня «Новий рік» А.Пряжніков , Л.Ратич |
- спростити процес запам'ятовування, - розвинути асоціативне мислення і уяву, - - підвищити уважність. - збагачення словникового запасу та формування зв'язного мовлення. - розвивати ритмічний слух |
Мнемотехніка Ритмічна вправа Використання ІКТ |
6. МДГ |
Відгадай звуки зими |
- збагачувати емоційний досвід дітей новими музичними враженнями - розвивати музичний слух - |
Використання ІКТ |
7. Музична гра |
У оленя є свій дім |
- активізувати пасивних, сором’язливих дітей; - - розвивати відчуття ритму, координацію рухів - |
Логоритміка |
8. Гра на ДМІ |
Веселі стаканчики |
- - розвивати цілісно музичність дітей через об’єднання різних відчуттів: зорових, слухових, тактильних, рухових в процесі музикування - |
Метод Жака-Далькроза, Техніка body percussion.. |
9.Танці |
До-ре-мі |
- підтримувати позитивний настрій від спілкування та злагоджених рухів з однолітками - розвивати відчуття ритму, координацію рухів - |
Комунікативний танок Активна музикотерапія |
10. Релаксація |
Релаксаційна вправа з тканиною |
- виховувати позитивне ставлення до музики. - розвивати творчу уяву; |
Кольоротерапія Ритмопластика Елементи музикотерапії |
Музичне прощання |
«До побачення» |
- підтримувати позитивний настрій від спілкування з музичним мистецтвом |
Хід заняття
*Діти заходять до зали, виконують вправу*
- Вправа «Марш і регістри» - три різних марші в різних регістрах (мультимедійна вправа)
Музичний керівник:
Добрий день,діти! Сьогодні до нас на музичне заняття завітали гості. Давайте з ними привітаємось.
- Музичне привітання «Добрий день»
Музичний керівник:
Діти, сьогодні я зайшла в музичну залу, і знайшла ось такі сніжинки. Хтось їх розкидав по всій залі. Одна була на комп’ютері, друга – на килимку, третя – на синтезаторі, а четверту знайшла аж на полиці шафи. Допоможіть порахувати, скільки ж їх? Що це може означати? Ці сніжинки щось мені нагадують, тільки не можу згадати що. (відповіді дітей) Так вони схожі на ноти. Давайте розмістимо їх по порядку і назвемо. (Діти виконують завдання).
Перша сніжинка – дає нам підказку, тут зображення балерини у сніжно білому вбранні. Що це може означати? Що ви пригадуєте, коли бачите цю картинку? (Відповіді дітей). – Як називається музичний твір? Хто композитор(? (відповіді дітей). І хоча в нас за вікном ще не випав сніг, але ми зараз з вами уявимо, що ми маленькі легкі сніжинки і під музику. Покажемо свій зимовий балет.
3.Активне слухання музики Вівальді «Зима. Грудень. Сильний вітер» - пластично-рухова імпровізація (з використанням мультимедіа)
Музичний керівник:
Друга сніжинка – повітряна кулька. Що хоче підказати нам сніжинка цим зображенням? (відповіді дітей) Молодці, правильно відгадали. А кульки допоможуть підготувати наші голоси до співу.
4.Вправа розспівка «Мажорна кулька»
Музичний керівник: наші голосочки розігрілися і можуть далі працювати. Давайте поглянемо на третю сніжинку. Цікаво, що там?
Третя сніжинка – тут малюнок з тигренятком і якісь цифри, що це може означати? (відповіді дітей).
- Спів Новорічний хоровод – мнемотехніка + ритмічна вправа
Музичний керівник: Чудово.
Четверта сніжинка – якась незрозуміла картинка, хвилі, рисочки, що це? Ви здогадалися? (відповіді дітей).
- МДГ «Відгадай звуки зими» (з використанням мультимедіа)
Музичний керівник:
Чудово справилися із завданням. То ж можемо подивитися п’яту сніжинку.
П’ята сніжинка – малюнок північного оленя, мабуть одного з помічників Санта Клауса, Що ви думаєте? Яке завдання пропонує нам сніжинка? (відповіді дітей).
7.Рухлива музична гра з прискоренням «У оленя є свій дім»
Музичний керівник:
Ми молодці, залишилося дві сніжинки.
Шоста сніжинка – хто це такий? (відповіді дітей). А яке завдання ми виконаємо ?
7.Гра на ДМІ «Веселі стаканчики»
Музичний керівник:
Сьома сніжинка – тут знайомі зображення «Діти танцюють» і зображення ноток.
- Танок «До-ре-мі» - комунікативний
Музичний керівник:
Всі сніжинки розкрили нам свої таємниці, ми з вами виконали всі завдання. Ви втомилися? Треба відпочити, Діма, принеси, будь-ласка, коробку …Ой, а що це тут таке, тут мають бути білі шарфики…(в коробці конверт із зображенням зими, зимові наліпки, флешка з музикою і фіолетова тканина для танцю). Звідки це все взялося? (відповіді дітей). Давайте увімкнемо флешку, і послухаємо музику, фіолетова тканина допоможе заспокоїтися після заняття.
- Релаксаційна вправа з тканиною.
Музичний керівник:
Діти, вам сподобалося на занятті?(відповіді дітей)
Що більше всього вам сподобалось?(відповіді дітей).
От і настав нам час прощатись.
А як Зима з нами пожартувала? Підкинула сніжинки-загадки! А подарунки вам сподобалися? Ви зараз підете в групу, пообідаєте і відпочинете, а після сну, пригадайте і намалюйте те, що вам найбільше запам’яталося з подарунків Зими. Вдома розповісте батькам, і покажете малюнок. А наше заняття на цьому закінчилось і я кажу вам – до побачення.
Музичне прощання «До побачення».
* Діти в супроводі маршу виходять із зали.*