Працюючі батьки можуть видихнути з полегшенням.
Діти, які відвідують дитсадки, мають кращу поведінку та менше емоційних проблем, ніж ті, ким опікується родина або няня.
На це вказує дослідження, що провели у Інституті епідеміології та громадського здоров'я П'єра Луї в Парижі серед майже 1,5 тисячі дітей, пише The Telegraph.
Дослідження мало на меті оцінити потенційний вплив офіційного догляду за дітьми з раннього віку на їх поведінку.
Учені відслідкували емоційний розвиток дітей від народження до 8 років.
Батькам запропонували відповісти на серію запитань про поведінкові та емоційні проблеми своїх дітей у віці 4, 8, 12 місяців, а потім – 2, 3, 5,5 і 8 років.
Також батьків запитали про типи піклування, що мають їх діти: формальний – коли діти відвідують садок, і неформальний – коли за дитиною доглядає лише сім'я або няня.
Після цього учені проаналізували отримані дані і з'ясували наступне:
15,5% дітей мали високий рівень поведінкових проблем
15% – були гіперактивними або неуважними
16% – мали емоційні проблеми
7% – не могли знайти собі приятелів серед ровесників
13% – мали погані соціальні навички
При цьому в порівнянні з дітьми, якими опікувалися родича чи друзі, ті, хто відвідував дитсадок чи ясла, були більш схильні мати проблеми з емоціями та поведінкою, а також мали кращі соціальні навички.
Учені переконані, що причиною цьому є стимулюючі ігри, більше відведеного на читання часу, дотримання правил і отримання похвали.
І хлопчики, і дівчата, яких доглядали няні, мали поведінкові проблеми.
Доступ до високоякісного догляду за дітьми в перші роки життя може покращити емоційний і когнітивний розвиток дітей, запобігти подальшим емоційним труднощам та сприяти просоціальній поведінці, стверджують автори дослідження.
Джерело:
https://life.pravda.com.ua/society/2018/10/2/233419/?fbclid=IwAR2Ml5ipbfbXelR-ABadQ2-MD9lm-cm1CEzbDM1F4Dg7-YEj0QsIvKINwLs