До 22 червня 2020 року триватиме адаптивний карантин, однак з 25 травня зможуть відкриватись дитячі садки у тих регіонах, які відповідатимуть умовам для послаблення карантину. Також дозволено проведення ЗНО, ДПА у формі ЗНО й вступних випробувань, зокрема ЄВІ та ЄФВВ. Відповідне рішення ухвалив Уряд.

     Цим документом передбачене послаблення або припинення протиепідемічних заходів на території регіонів на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). Відповідне рішення в кожній області мала ухвалити вище вказана комісія залежно від епідеміологічної ситуації.

     

     У закладах сьогодні активно готуються приймати дітей: працівники прибирають територію, приміщення, роблять ревізію продуктів згідно з вимогами МОЗ про відкриття ЗДО в період карантину, також закуповують засоби індивідуального захисту, дезинфікуючі засоби, рідке мило, паперові рушники, безконтактні термометрии та ін.

    Станом на 22 травня 2020 рішення обласної й місцевої комісій ТЕБ та НС щодо дозволу відкриття ЗДО не прийнято.

     «Усі ми із нетерпінням чекаємо на зняття карантинних обмежень. На жаль, за сьогоднішньої епідемічної ситуації, це передчасний крок, – каже Василь Володін, тимчасово виконуючий обов’язки голови Київської обласної адміністрації. ? Ми моніторимо протиепідемічну ситуацію щоденно. У разі її покращення, рішення про послаблення протиепідемічних заходів буде прийнято негайно».

     Тому про дату початку роботи закладів дошкільної освіти буде повідомлено додатково.

     Рекомендації для закладів освіти щодо роботи в умовах карантину, зокрема для проведення ЗНО та роботи дитсадків, будуть опубліковані на офіційних ресурсах МОН та МОЗ після того, як їх підпише головний санітарний лікар України.

     Джерело: http://www.ouo.gov.ua/1410-shchodo-vidkrittya-zdo