Країна агресор продовжує обстрілювати територію України. Внаслідок масованих ракетних атак практично по всій території України спостерігаються перебої з електропостачанням.

Як підготуватися до аварійних відключень електроенергії?

  • підготувати ліхтарики із запасними батарейками для кожного члена родини;
  • тримати запас їжі та води, що не псуються;
  • тримати зарядженими мобільні телефони, повербанки та інші електропристрої;
  • слідкувати за місцевими мережами сповіщення;
  • підготувати електроприлади та електроніку відповідно до інструкцій;
  • обмежити споживання електроенергії з 17:00 до 22:00;
  • за потреби скласти зі своїм лікарем план дій на випадок відключення електроенергії.
  • знайти альтернативний спосіб охолодження ліків та живлення медичних пристроїв;
  • за потреби придбати повербанк, електрогенератор та запас пального.

Як вберегтися під час аварійних відключень електроенергії?

  • використовувати харчові продукти, які не потребують охолодження;
  • тримати зачиненими холодильники та морозильники;
  • контролювати використання приладів обігріву та генераторів. Не використовувати газові плити для обігріву;
  • використовувати електрогенератор поза межами приміщень;
  • від'єднати від розеток електроприлади та електроніку;
  • не користуватися ліфтами;
  • перевірити своїх сусідів;
  • за потреби йти до громадського місця, де є електроенергія;
  • не намагатися самостійно відновити електропостачання;
  • утилізувати харчові продукти та ліки, якщо порушено температурний режим зберігання.

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям                                                                                    Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області                                                               старший лейтенант служби цивільного захисту Владислав СЕКРЕТ

Додаткові поради:

Свічки Використовуйте невисокі, стійкі, металеві свічники. Тримайте запалені свічки на безпечній відстані від горючих матеріалів. Не паліть свічки до кінця — залишайте недогарок довжиною 2-3 см. Не залишайте запалені свічки без нагляду.

Газовий туристичний пальник Купуйте лише сертифіковану продукцію лише в ліцензованих точках продажу. Неухильно дотримуйтеся інструкції виробника. Завжди перевіряйте цілісність балончика. Відсутність слідів витікання газу можна перевірити за допомогою мильного розчину. Розрахований для використання на відкритому повітрі. Якщо пальник використовується у приміщенні, де живуть люди, там обов’язково має бути вентиляція. Не допускайте потрапляння на балони сонячних променів та тримайте їх подалі від дії високих температур.

Пічне опалення Не допускайте перегріву печей. Слідкуйте, щоб в стінах печей і димарів не було тріщин. Протягом опалювального періоду слід очищати димоходи. На підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами прибийте металевий лист розміром 50х70 см. Не користуйтеся для розпалу печей легкозаймистими рідинами. Не залишайте прилади без нагляду.

Повербанки і Генератори Купуйте лише сертифіковану продукцію тільки в ліцензованих точках продажу. Уважно дотримуйтесь інструкцій виробника.

Генератори та паливо повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів. Тримайте генератор сухим та захищеним від дощу або затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом. Перед заправкою дайте генератору охолонути. Паливо, пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути. Встановіть детектори чадного газу. Бережіть себе та близьких! Ні в якому разі не залишайте прилади без нагляду! Для захисту оселі від пожежі запасіться вогнегасником!

Бережіть себе і свої родини!

Поради, щодо використання свічок, газових туристичних пальників, пічного опалення, повербанків і генераторів

Свічки Використовуйте невисокі, стійкі, металеві свічники. Тримайте запалені свічки на безпечній відстані від горючих матеріалів. Не паліть свічки до кінця - залишайте недогарок довжиною 2-3 см. Не залишайте запалені свічки без нагляду.

Газовий туристичний пальник                                                                            

Купуйте лише сертифіковану продукцію лише в ліцензованих точках продажу. Неухильно дотримуйтеся інструкції виробника. Завжди перевіряйте цілісність балончика. Відсутність слідів витікання газу можна перевірити за допомогою мильного розчину. Розрахований для використання на відкритому повітрі. Якщо пальник використовується у приміщенні, де живуть люди, там обов’язково має бути вентиляція. Не допускайте потрапляння на балони сонячних променів та тримайте їх подалі від дії високих температур.

Пічне опалення         Не допускайте перегріву печей. Слідкуйте, щоб в стінах печей і димарів не було тріщин. Протягом опалювального періоду слід очищати димоходи. На підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами прибийте металевий лист розміром 50х70 см. Не користуйтеся для розпалу печей легкозаймистими рідинами. Не залишайте прилади без нагляду.

Повербанки і Генератори Купуйте лише сертифіковану продукцію тільки в ліцензованих точках продажу. Уважно дотримуйтесь інструкцій виробника. Генератори та паливо повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів. Тримайте генератор сухим та захищеним від дощу або затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом. Перед заправкою дайте генератору охолонути. Паливо, пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути. Встановіть детектори чадного газу. Бережіть себе та близьких! Ні в якому разі не залишайте прилади без нагляду! Для захисту оселі від пожежі запасіться вогнегасником!

 

Дії під час виявлення вибухонебезпечних предметів

 

Вибухонебезпечними можуть бути не тільки боєприпаси, але й будь-які підозрілі предмети, які залишені без нагляду.

У раз знаходження підозрілого предмета необхідно:

– не підходити та не чіпати предмет;

– утримуватися від куріння, використання радіо- та мобільного зв’язку поблизу предмета;

– попередити про знахідку інших людей;

– відійти на безпечну відстань (не менше 100 м);

– повідомити про небезпечну знахідку за телефонами 101 або 102.

Забороняється:

– намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;

– розбирати вибухонебезпечний предмет;

– заливати рідиною, засипати ґрунтом, накривати чимось.