На виконання Закону України «Про дорожній рух» та у зв’язку зі збільшенням кількості дорожньо-транспортних пригод, які сталися у 2017 році за участю неповнолітніх, з метою попередження дорожньо-транспортного травматизму, формування у дітей навичок безпечної поведінки на вулично-дорожній мережі, свідомого ставлення до виконання правил дорожнього руху, власної безпеки та безпеки оточуючих, на виконання рекомендацій КОДА Департаменту освіти і науки України від 09.11.2017 року «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху»; з метою поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життянаказу завідувача дошкільним навчальним закладом № 40 від 10. 11. 2017 року «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху», в ДНЗ з 13. 11. по 17. 11. 2017 року було проведено «Тиждень безпеки дорожнього руху».

     Метою проведення «Тижня безпеки дорожнього руху» є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань безпеки та захисту життя дошкільників.Для проведення «Тижня безпеки дорожнього руху» було створено творчу групу, яка підготувала План проведення «Тижня безпеки дорожнього руху». Під час підготовки до «Тижня безпеки дитини» проведено ряд заходів: проведена виробнича нарада на тему: «Організація і планування роботи і навчання дітей та дорослих Правил дорожнього руху», а також проведена консультація для педагогічних працівників щодо проведення заходів «Тижня безпеки дорожнього руху».

      Під час «Тижня безпеки дорожнього руху» з дітьми молодшого дошкільного віку педагоги нашого дошкільного навчального закладу провели моделюючі ситуації «Як вчиниш ти?» , дидактичні ігри «Червоний – зелений», «Транспорт», «Можна – неможна», «Допоможемо ляльці»; рухлива гра «Горобчики і автомобіль», ігри в куточку дорожнього руху з макетами; конструювання «Ех, дороги, дороги»; психогімнастику «Звуки дороги». Малюки спостерігали за рухом машин та поведінкою людей, працювали над моделюванням ситуацій та їх вирішенням; роздивлялися картинки на тематичній виставці «Безпека життя», дивились виставу «Пригоди Фунтика» на закріплення знань правил дорожнього руху.

     Дітей старшого дошкільного віку заходи «Тижня безпеки дорожнього руху» захопили ще більше. З ними організували подорож містом дорожніх знаків; розглядання непередбачуваних ситуацій зі звірами на дорозі за серією картин «Азбука дорожнього руху»; бесіди «Десять порад міліціонера», розгадування кросвордів та ребусів з безпеки дорожнього руху, розфарбовування схематичних малюнків. Бесіди «Будь обережним», «Наш друг – світлофор» та інші збагатили уявлення дітей про небезпечність через необачливість, які виникають в житті і приводять до лиха. Захоплююче свято «Незнайка на прогулянці в нашому мікрорайоні» стало підсумком нашої роботи з безпеки дітей.

     Ми розуміємо , що ефективність роботи з питань безпеки дитини значною мірою залежить від позитивного прикладу дорослих, тому велику увагу приділяли роботі з батьками. Під час «Тижня безпеки дорожнього руху» було використано такі форми роботи, як усні журнали «Дитина на вулиці», «Роль батьків у формуванні в дітей навичок дотримання правил безпечної поведінки на вулиці»; конкурс сімейного малюнка « Безпека дитини – радість родини».

     Педагоги нашого дошкільного закладу, працюючи творчо, спонукали вихованців самостійно шукати виходи з непростих ситуацій, приймати виважені, продумані рішення; виробили у дітей стійку установку на неможливість ігор на проїжджій частині вулиці, на ігри з м’ячем поблизу дороги; діти закріпили знання про правила переходу вулиці, про поведінку в транспорті.

     Зустріч з працівником ДАІ також дуже зацікавила дітей; вони охоче взяли участь у бесіді про правила поведінки на вулиці: з гордістю відповідали на запитання , виявляючи обізнаність у елементарних правилах поведінки. Провівши діагностику знань старших дошкільників правил безпечної поведінки та поспілкувавшись з дітьми молодшого дошкільного віку розумієш – наша праця була не марна. Заходи, які були проведені з 13.11. по 17.11. 2017 року дали змогу дітям і дорослим одержати достатньо знань щодо бережливого ставлення до здоров’я свого та оточуючих людей.