Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги
Повномасштабне російське вторгнення в Україну триває вже майже вісім місяців. Країна-агресор з кожним днем продовжує обстіли як об’єктів інфраструктури так і житлових будинків. Проте українці почали масово нехтувати сигналами повітряної тривоги, які попереджають про рух ворожих літаків, або підтверджують запуск ракет, безпілотників-камікадзе російської федерації. Такі дії населення, на жаль, можуть призвести до загибелі. Саме для того, щоб уникнути загибелі людей, працівники Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області нагадують основні правила поведінки під час сигналу «повітряна тривога»:
Якщо почули сирени, перебуваючи вдома:
- Ввімкнути телевізор чи радіоприймач і уважно прослухати інформацію про характер тривоги;
- За можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;
- Швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків;
- Закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо);
- Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.
У разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.
Якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор — під несучі стіні, або ванну (але закрийте рушником дзеркало).
Якщо почули сирени, перебуваючи на роботі:
- Виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій або Інструкцією, діяти за вказівками керівництва;
- Швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого (коменданта).
Перебуваючи у громадському місці, потрібно вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти відповідно до них (йти в зазначені сховища або укриття).
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Сигнал повітряної тривоги - це ваш друг, а не ворог. Попередження - це можливість бути готовим до небезпеки і ЗБЕРЕГТИ СВОЄ ЖИТТЯ ТА ЖИТТЯ БЛИЗЬКИХ!
Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області старший лейтенант служби цивільного захисту Владислав СЕКРЕТ