Спільна організована діяльність вихователя та дітей другої молодшої групи за темою:

Програмовий зміст:

  • створити у дітей емоційний настрій, пов'язаний з природою;

  • продовжувати навчати помічати явища, які відбуваються в природі навесні;

  • закріпити характерні ознаки весни;

  • удосконалювати уміння добирати епітети, правильно вживати іменники, прикметники;

  • слухати звуки навколишнього середовища, спів пташок, шум дощу;

  • розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, уяву;

  • виховувати любов до природи, бажання робити добро.

 

Словник:

  • збагачувати словник дітей назвами квітів – пролісок, дзвіночок, кульбаба, підсніжник;
  • активізувати вживання прикметників – тепле, лагідне, ласкаве, весняне, блискуче, ніжне, м’яка, зелена, маленька.

 

Матеріал:

?  пташки, сонечко, хмаринка, квіти, комахи (площинне зображення), магнітофонний запис співу птахів, шум дощів, Д/гра «Склади квітку», голосні звуки, цифри від 1 до 10.


Хід заняття

Психогімнастика.

Йдіть, мої любі, під ніжки дивіться,

Гостям нашим любим щиро всміхніться.

Мов проміння весняного сонця.

Хай усмішка буде в кожній долоньці,

А наша гра хай цікавою стане,

Про неї розкаже татові й мамі.    

Вихователь: Що це? (чути стукіт), - Лист, читаємо:

«Добрий день, діти! Мені дуже потрібна ваша допомога. Справа у тому, що зла чаклунка послала на землю свої лихі чари – зачарувала, щоб усе спало і не прокидалося».Весна.

-  Що ж робити, діти, як допомогти Весні?

-  Діти, що ж станеться на Землі, коли замість добра у світі запанує зло?

-  А якщо в природі все спатиме, що буде? І сонечко, і хмаринки?

-  А що нам потрібне в першу чергу?

-  А де ж сонечко? – Воно спить.

Закличка «Вийди, вийди, сонечко»

Д ? гра « Скажи лагідно»

Вихователь:  «Сонце, сонечко, дружок!

                             Нам щоб стало веселіше,

                             Ти прокинсь і грій тепліше»

-  Прокинулось сонечко, всю землю обігріло, зазеленіла травичка, з’явилися перші весняні квіти. То ж треба їх розбудити:

Квіти, квіти, прокидайтесь,

З ясним сонцем привітайтесь!

-  Погляньте, скільки квіточок виросло, а чи впізнаєте ви їх?

Д ? гра «Назви весняні квіти»

-  Діти, погляньте, що це з квітами? – Мені здається, що вони опустили свої голівки і, ніби щось просять?

-  Давайте розбудимо хмаринку і попросимо дощику:

Дощику дрібненький, дощику тепленький,

Просять тебе діти: поливай нам квіти,

Щоб було в садочку гарно, як в віночку.

-  Погляньте, діти, хмаринка прокинулась, і що це за звуки?

-  Ось дощик пройшов і квіти нам дуже вдячні і приготували нам гру

«Склади квітку».

-  Ой, діти, що це за пахощі? – та це ж аромат від квітів! Ви чуєте?

-  Що це за шум?

-  Погляньте, від пахощів квітів проснулись комахи і поспішають до них.

-  Давайте їм допоможемо дістатися до квіточок.

Д ? гра «Допоможемо комахам дістатися до квіточок»

-  Скільки квіточок?   Скільки комах?

-  Чого більше квітів чи комах?   Що треба зробити щоб було порівну?

 

Фізкультхвилинка

Щось малеча зажурилась – мабуть, трішки втомилась.

Що робити, що робити? - Треба трохи відпочити!

Ну, що дружно усі станем, у віконечко поглянем.

Ось поставим руки в боки, пострибаємо навбоки,

Вліво, вправо нахиліться, і навшпиньки підніміться.

Руки вгору, руки вниз, кругом себе повернись.

Крок вперед зробіть швиденько і присядьте всі швиденько.

-  Чуєте, діти, що це?

-  Яких пташок ви почули?

-  Як вони співають?

-  Чому?

-  Так, прокинулись комахи, позлітались птахи.

-  Яких птахів ви впізнали?

Д ? гра «Назви пташку»

-  Птахи радісно співають, а ми їм допоможемо.

Д ? гра «Назви голос звіра»

Д ? гра «Назви слово на голосний звук: [о], [і], [а]»

-  Прийди, Весно, прийди красна,

Звесели нам рідний край.

Засвіти нам, сонце ясне,

З нами в гурті погуляй! (заходить Весна)

 

Весна: Іде Весна, іде Весна, усяк її чекає! Від добрих справ навколо природа оживає!

Весна: Добрий день, діти!

Діти: Добрий день, Весно!

Весна: Дякую вам, що допомогли мені позбавитися злих чар! Давайте разом з вами заведемо хоровод!

 

Хоровод «Подоляночка»

Весна: А тепер мені час іти працювати! Допобачення!

Діти: Допобачення!

Підсумок:

-  Діти, як ми допомогли сьогодні Весні?

-  А зараз, діти, весняне сонечко запрошує нас на прогулянку.