Патріотичне виховання в нашому садочку 

          Виховувати свідомого громадянина і патріота свого міста, краю, держави означає формувати в дитині комплекс відповідних знань, особистісних якостей та рис характеру, які в майбутньому стануть мотивацією до більшості повсякденних вчинків і поведінки загалом.

           З метою виховання патріотизму, пропаганди досягнень українського народу, формування інтересу до усної народної творчості, розвитку творчих здібностей, позитивної поведінки та підняття настрою дітей,  у закладі необхідно  облаштувати  куточки патріотичного виховання, виготовити папку «Мій рідний край», проводити заняття, свята, ранки, музичні та тематичні розваги. Свої таланти діти демонструють під час цих заходів.

 

У народі кажуть: добрий приклад – краще за сто слів.

Діти бачать, що звичайні люди, які їх оточують, пишуть гарні вірші, випікають смачні паляниці, керують складними машинами та механізмами, виборюють нагороди у спортивних змаганнях тощо. Тож і ми повинні працювати з дітьми так, щоб наші малюки, коли виростуть, стали особистостями.

Цікавими і повчальними є заняття, спрямовані на прищеплення шанобливого ставлення до різних професій та власне праці.

Наочними та вельми цікавими для дітей буде заняття з теми «Праця батьків». На них необхідно вести розмову  про батьківську роботу, яка корисна для суспільства. Провідною у бесідах повинна бути думка  думка про працьовитість українців.

Цікавим і повчальним  може бути  «Тиждень рідного міста», спрямований на ознайомлення дітей з рідним містом, любові до рідного краю, ознайомлення з історичним минулим  Обухова, визначними  місцями, відомими постатями.

З цією метою у всіх вікових групах  закладу  повинні бути проведені  відповідні тематичні заходи:

- бесіди «Моє рідне місто»,

- «Історія нашого міста ,

 - «Народні умільці та їх вироби: кераміка, лозоплетіння, вишивка»,

- «Ознайомлення з природою рідного міста»,

- Індивідуальна робота «Птахи нашого міста»

- «Де я живу – у місті чи у селі?»,

- Розглядання альбомів книг та фотографій із краєвидами рідного краю,

- Заняття з конструювання на тему: «Будівлі нашого міста»,

- Заняття з ліплення на тему: «Зліпи улюблене деревце, будиночок»,

- Заняття з малювання на теми: «Дорога для машини», «Весна прийшла до рідного краю», «Улюблений куточок мого міста» (за задумом),

- Заняття з ОБЖД на теми: «Ми пішоходи», «Річки нашого міста» (правила поведінки біля річки),

- Дидактично-пізнавальні ігри: «Опиши рідне місто в якому ти живеш», «Як стати майстром»,

- Дидактичні та сюжетно-рольові ігри: «Чого багато у нашому місті?», «Дитячий садок»,

- Музичні розваги: «Наші улюблені пісні», «Веселі ігри нашого краю».

Головна мета цих заходів – пробудити в дитячих серцях любов до рідного краю, країни з її багатою та різноманітною природою, обрядами та звичаями.

Безперечно, комплексний підхід до громадянського виховання дошкільнят дає позитивні результати – діти виявляють любов та повагу до родини, вчаться поводитися з людьми відповідно до їхнього віку, знайомляться з особливостями української культури, отримують початкове уявлення про свої права і обов’язки та багато іншого.

Рідна домівка, мала батьківщина, отчий край, велика Україна – завдяки усвідомленню цих понять формуються основи національної свідомості дитини.

52791