Коронавірусне захворювання (COVID-19): що повинні знати батьки?
       Як захистити вас та ваших дітей.

   COVID-19 – це новий вірус, пов’язаний із тим же сімейством вірусів, що і гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) та деякі типи звичайної застуди.

   Як поширюється COVID-19?
   Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, зокрема, через кашель і чхання, а також торкання поверхонь, забруднених вірусом.
COVID-19 може жити на поверхнях протягом декількох годин, але прості дезінфікуючі засоби можуть його вбити.

   Які симптоми коронавірусу?

   Симптоми можуть включати підвищення температури, кашель і задишку. У більш важких випадках інфекція може викликати пневмонію або утруднення дихання. У деяких випадках захворювання може бути смертельним.
   Ці симптоми схожі на грип або звичайну застуду, які зустрічаються набагато частіше, ніж COVID-19. Ось чому для підтвердження інфікування людини COVID-19 необхідно провести тестування. Важливо пам’ятати, що ключові заходи профілактики однакові:
часте миття рук та кашлевий етикет (прикривайте рот та ніс при кашлі чи чханні зігнутим ліктем або серветкою, а потім викидайте серветку у смітник, що закривається кришкою).

   Також існує вакцина проти грипу – тому дотримуйтесь графіку вакцинації для себе та дитини.

   Як можна уникнути ризику зараження?

   Ось чотири запобіжні заходи, яких ви та ваша сім’я можете вжити, щоб уникнути зараження:

- Часто мийте руки, використовуючи мило та воду або спиртовмісні засоби для миття рук
- Прикривайте рот і ніс при кашлі або чханні суглобом ліктя або серветкою і викидайте серветку у смітник, що закривається кришкою
- Уникайте тісного контакту з усіма, хто має симптоми застуди або грипу
- Негайно звертайтеся до лікаря, якщо у вас підвищена температура, кашель або якщо ви відчуваєте, що вам важко дихати.

   Батьки зобов’язані повідомляти, якщо хтось із членів родини захворіє на COVID-19. Якщо в когось у сім'ї підозрюють наявність коронавірусної інфекції, батьки мають залишити дитину вдома та повідомити вихователя. Введіть правило «захворів – залишайся вдома!» для дітей із симптомами.