Впевненість в собі — це один із найкращих подарунків, який батьки можуть зробити своїй дитині.

     Карл Пікарт, психолог та автор 15 книг для батьків, вважає, що дитина, яка не відчуває довіри зі сторони батьків, неохоче пробуватиме щось нове, адже боятиметься невдач та можливості розчарувати інших. А як результат, це може негативно вплинути на її подальше життя. Тому робота батьків полягає в заохочуванні дитини та підтримці, оскільки їй доводиться вирішувати складні завдання.

     Отож, якщо ви хочете виховати більш впевнену в собі дитину, ознайомтесь із 12 порадами від Карла Пікарта.

          1. Цінуйте зусилля дитини, незважаючи на те, досягла вона успіху чи ні

     Коли ви дорослішаєте, то важливим є сам процес, а не пункт призначення. Тому, як радить Карл Пікарт, заб’є ваша дитина гол у ворота противника, чи викотиться він поза межі поля, — аплодуйте їй, виражаючи своє захоплення.

     Діти ніколи не повинні ніяковіти через спробу щось зробити.

          2. Заохочуйте дитину до практикування чогось нового

     Заохочуйте дитину займатись тим, що її цікавить, але старайтесь не тиснути на неї.

     За словами геніальної піаністки Harmony Shu, вона почала займатись, коли їй було 3 роки. Однак постійні заняття давали впевненість в тому, що з часом в неї все виходитиме набагато краще.

           3. Дозвольте дитині самостійно вирішувати проблеми

     Якщо ви самі виконуєте всю важку роботу за свою дитину, в неї ніколи не розвинуться здібності та не з’явиться впевненість, що вона може вирішувати проблеми самостійно.

     Надмірна батьківська допомога може перешкоджати розвитку впевненості в собі, адже бере початок від з’ясування всього самостійно

          4. Дозвольте дитині чинити так, як дозволяє її вік

     Не надійтесь, що ваша дитина буде робити все так, як годиться дорослому.

     Думка про те, що добре — це лише так, як роблять батьки, може перешкоджати намаганням щось зробити по-своєму.         Прагнення відповідати очікуванням, які не відповідають віку дитини, можуть знизити впевненість в собі

          5. Заохочуйте цікавість

     Інколи ви можете втомлюватись, відповідаючи на нескінченні запитання дитини, але її прагнення все знати потрібно лише збільшувати.

     Пол Харіс з Гарвардського університету зазначив, що задавати запитання — це корисна вправа для розвитку дитини, тому що означає, що вона розуміє про існування речей, про які вона нічого не знає.

     Коли діти починають ходити до школи, ті, батьки яких заохочували до пізнання нового, краще сприймають інформацію за інших однокласників. Іншими словами, вони знають, як вчитись краще та швидше.

          6. Не створюйте дитині легких шляхів та не робіть винятків

      За словами психолога Пікарта, такі вчинки зі сторони батьків ніколи не сприятимуть розвитку впевненості в собі.

           7. Не критикуйте дитину

     Ніщо не завдаватиме більшої шкоди самооцінці дитини, аніж критика. Батьки не повинні казати дітям, що ті зробили щось погано, однак мають підтримувати та вносити певні пропозиції.

     Якщо ваша дитина боїться зазнати невдачі, тому що знає, що ви будете злитись чи розчаруєтесь в ній, вона ніколи не пробуватиме чогось досягнути.

     Найчастіше батьківська критика понижує самооцінку та розуміння власної важливості

          8. Сприймайте помилки як шанс навчитись чогось

     “Якщо ви вчитесь на помилках, то зміцнюєте впевненість в собі”, – стверджує психолог.

     Але це може статись лише тоді, коли батьки сприймають помилки, як можливість удосконалюватись.

      Не старайтесь постійно захищати свою дитину від провалів. Дозвольте їй помилитись, щоб допомогти зрозуміти, як наступного разу по-іншому можна вирішити те чи інше питання.

          9. Будьте готові до нових викликів та випробувань в житті дитини

     Щоб дитина була впевнена в собі, батькам слід показувати, що, незалежно від того, яким страшним та важким може здаватись випробування, вона все подолає.

          10. Вчіть дитину того, що самі знаєте

     Батьки завжди герої для своїх дітей, принаймні, поки останні ще не виросли. Тому використовуйте цю силу, щоб навчити дитину того, що ви знаєте самі — як думати, діяти та говорити. Подавайте хороший приклад і будьте зразком для наслідування.

     Якщо дитина бачить, як її батьки досягають успіху, то й сама буде більш впевнена в собі і в тому, що вона теж може багато чого досягнути.

          11. Підтримуйте дитину, коли в її житті стається неприємність

     Життя несправедливе, і рано чи пізно, але кожна дитина дізнається про це і відчує на власному досвіді. Тому коли діти стикаються з неприємностями, батьки повинні підтримувати та нагадувати, що на шлях до успіху можуть бути і невдачі.

          12. Будьте авторитетом, однак не надто суворим

     Коли батьки дуже вимогливі або занадто суворі, впевненість в собі значно знижується. Розуміння того, що за вчинене можна бути покараним, віддаляє дитину від дій та намагань самоутвердитись.

         

          Джерело: Мізки.com