У цей важкий час, сповнений невизначеності та стресів, дітям необхідно повідомляти надійну інформацію і допомагати орієнтуватися у величезному потоці суперечливих відомостей та ідей. Ми намагаємося захистити своїх дітей від страшної інформації про події за вікном, але чи правильно це? Діти дуже швидко підхоплюють настрої дорослих та інтерпретуючи повторюють те, що бачать. Також діти ставлять безліч запитань.

Розмовляти про те, що відбувається в країні, з дітьми потрібно обов'язково. Вони живуть не у вакуумі. Вони чують розмови дорослих, інших дітей, новини по ТБ і радіо. Завжди, коли з'являється інформаційний вакуум, він заповню­ється домислами. А поза інформаційним полем опинитися не має змоги.

Діти у віці6-7років дуже багато чого здатні розуміти. Важливі для батьків події в країні—це вагомий привід поговорити з ними про моральність, чес­ність, благородство. Ми рідко з дітьми про це говоримо.

Ще важливо чесно говорити з дітьми про свої погляди. Така розмова важ­ливіша, ніж неупереджена оцінка. Чим більше ми розкриваємося перед ди­тиною, тим ближче ми одне до одного, налаштовуємося на одну хвилю.

Зараз потрібно розуміти, що емоції, які викликає нинішня ситуація у людей,—це безсилля, почуття незахищеності. Звідси виникає злість і лють. Батьки, які переживають це, можуть транслювати такі почуття на дітей. У першу чергу мами і татусі повинні працювати над собою, щоб від їхнього не­гативу не страждали діти.

Для дитини в будь-якій ситуації найважливішим є почуття захищеності. Батьки мусять подвійно намагатися передати ці відчуття дітям.

Не варто розмовляти на цю тему, якщо дитина не виявляє до неї інтерес. Також потрібно, щоб її розумовий розвиток був на достатньому рівні для розу­міння того, що їй розповідають.

Ще хочеться відзначити, що часто ситуація порушує звичне життя дитини, навіть не порушуючи його. Що мається на увазі? Навіть у разі дотримання роз­кладу дня і всіх звичних ритуалів є напруження. Це напруження дорослих. Діти відчувають наше занепокоєння, відчувають, що розмови стали емоційні­шими, ніж зазвичай.

Саме тому потрібно говорити. Адже ніщо так не лякає людину, як невизна­ченість. Діти з цим погано можуть упоратися.

Рано чи пізно, але розповідати дітям про війну доводиться всім батькам. Перше правило для батьків: розмова про війну з дитиною—це чесна і щира, адже діти вам довіряють.

Починаючи розмову про війну, спробуйте запитати у своєї дитини, як вона вважає, що таке війна. Дитина може поставити запитання: «Хто і чому на­падає, а інші захищаються?».Тут добре почитати казку і на прикладі казкових героїв розповісти про війну.

Найцінніше, що можуть зробити батьки,—це донести до свідомості ди­тини, що мир краще за будь-яку війну. Відчувайте свою дитину: коли вона за­питує вас про війну, революцію, її не завжди цікавить інформація. Найчас­тіше за цими запитаннями стоїть прохання: «Мамо, допоможи мені впоратися зі страхом, з тривогою, підтримай і захисти мене». Тому ваше основне за­вдання—дати дитині це відчуття безпеки і стабільності.

pozitivne seredovishche

 

pozitivne seredovishche 2

З 26 лютого в дошкільному закладі про водиться Тиждень обізнаності про сказ. Кожного дня вихователі проводять з дітьми бесіди про правила догляду за домашніми улюбленцями, та правила безпечного поводження з собаками. 

Майже всі діти мріють мати вдома собаку, але не всі знають , як поводитися з ними правильно та доглядати за домашнім улюбленцем. Адже це велика відповідальність - догляд за собакою. Звичайно, батьки мають розуміти , що в першу чергу вони повинні проводити всі процедури з собакою та навчати цьому своїх дітей. 

Тварини можуть захворіти, але можна цьому запобіти. Щороку тваринам необхідно робити щеплення та давати пігулки від гельмінтів.. Тварини потребують збалансований раціон, який містить всі необхідні для них вітаміни, мінерали, кальцій та білок.. Не можна давати тваринам шоколад, жувальну гумку, виноград, цибую, часник та каву.. У доступі для них має бути завжди свіжа вода..

Але собаки бувають чужі, незнайомі

ЯК УНИКНУТИ УКУСІВ СОБАК?

- Тримайся подалі від незнайомих собак!

- Тримайся подалі від собак, які поводяться дивно - вони можуть вкусити!

- Не переслідуй, не бий, не штовхай собак і не кричи на них!

- Не займай собак, які їдять, сплять або мають цуценят!

Якщо тебе вкусила тварина, повідом дорослих, відразу необхідно відвідати лікарню, де повинні зробити щеплення проти сказу.. Сказ дуже небезпечна хвороба, яка без лікування може призвести до смерті. Саме тому важливо вакцинувати тварин проти сказу.

 

Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги

         Повномасштабне російське вторгнення в Україну триває вже майже вісім місяців. Країна-агресор з кожним днем продовжує обстіли як об’єктів інфраструктури так і житлових будинків.                                                               Проте українці почали масово нехтувати сигналами повітряної тривоги, які попереджають про рух ворожих літаків, або підтверджують запуск ракет, безпілотників-камікадзе російської федерації. Такі дії населення, на жаль, можуть призвести до загибелі.                                                                          Саме для того, щоб уникнути загибелі людей, працівники Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області нагадують основні правила поведінки під час сигналу «повітряна тривога»:

Якщо почули сирени, перебуваючи вдома:

  1. Ввімкнути телевізор чи радіоприймач і уважно прослухати інформацію про характер тривоги;
  2. За можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;
  3. Швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків;
  4. Закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо);
  5. Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.

         У разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

         Якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор — під несучі стіні, або ванну (але закрийте рушником дзеркало).

Якщо почули сирени, перебуваючи на роботі:

  1. Виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій або Інструкцією, діяти за вказівками керівництва;
  2. Швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого (коменданта).

         Перебуваючи у громадському місці, потрібно вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти відповідно до них (йти в зазначені сховища або укриття).

    ПАМ’ЯТАЙТЕ! Сигнал повітряної тривоги - це ваш друг, а не ворог. Попередження - це можливість бути готовим до небезпеки і ЗБЕРЕГТИ СВОЄ ЖИТТЯ ТА ЖИТТЯ БЛИЗЬКИХ!

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Обухівського РУ       ГУ ДСНС України у Київській області старший лейтенант служби цивільного захисту Владислав СЕКРЕТ

 

G 6